Návratnost investic při pořizování tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Návratnost investice při pořizování tepelného čerpadla se pohybuje v rozmezí od 5 do 7 let od jeho koupi. Samozřejmě v případě, že bereme v potaz běžné způsoby vytápění. Měli bychom-li srovnat tepelné čerpadlo s plynem, úspora zde činí přes 650 000 korun za dvacet let. Pokud byste vytápěli elektřinou, ušetříte kolem 730 000 korun za dvacet let. Navíc tepelné čerpadlo s sebou nese spousty dalších výhod, které vám ušetří spousty nákladů a výloh. Kromě levnějšího celkového provozu tepelných čerpadel, jsou také nenáročná prostor. Oproti kotlům lze tepelná čerpadla umístit i mimo objekt, takže nezabírají žádné místo v obytném prostoru. Kromě toho využívá obnovitelných zdrojů, díky kterým se jeho provoz nikterak neprodraží.

Tepelná čerpadla vyžívají tepla z vody, vzduchu nebo přímo ze země. Kromě toho nabízejí snadnou a bezproblémovou údržbu. Samozřejmě tepelná čerpadla mají i své mínusy. Jedním z nich může být případný hluk, který tato zařízení mohou produkovat oproti jiným zdrojům vytápění. To lze ale vyřešit koupí kvalitnějšího tepelného čerpadla s regulací otáček, případně umístit tepelné čerpadlo do dobře odhlučněných prostor ve vašem domě či bytě.

Zajímalo by vás, kolik jste schopni ušetřit na nákladech při pořizování tepelného čerpadla? Pak neváhejte využít kalkulačky. Díky tomuto online nástroji ihned víte, zda-li by se vám koupě tepelného čerpadla vyplatila, a kolik celkem ušetříte, oproti běžnému vytápění vašeho domu či bytu.

Využijte online kalkulačku k výpočtu návratnosti investice do tepelného čerpadla